Czas czytania: 1 min

Wydawnictwo Episteme organizuje spacer po Lublinie śladami Bolesława Prusa. Impreza odbywająca się z okazji urodzin sławnego pisarza związanego z Lublinem i Lubelszczyzną organizowana jest po raz trzeci.

Aleksander Głowacki, bardziej znany jako Bolesław Prus, urodził się 20 sierpnia 1847 roku w Hrubieszowie. Najwybitniejszy polski pisarz XIX wieku, kojarzony przede wszystkim z Warszawą i Nałęczowem, swoje dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Lublinie. Tu mieszkał na ul. Olejnej 8, chodził do Szkoły Realnej i Gimnazjum, tu także poznał swoją przyszłą żonę Oktawię Trembińską, z którą 14 stycznia 1875 roku wziął ślub w kościele p.w. Świętego Ducha.

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 11:00, lublinianie razem z przewodnikiem Marcinem Fedorowiczem po raz kolejny podążą śladami młodego Aleksandra. Trasę spaceru wyznaczy XIX-wieczna mapa (reprint dla każdego uczestnika). Spacerowiczom towarzyszyć będą ryciny i zdjęcia z epoki, notatki Prusa o mieście i artykuły z ówczesnej prasy. Spacer zakończy spotkanie z literaturą Prusa w księgarnio-kawiarni Między Słowami (Rybna 4).

Data: 26 sierpnia (niedziela), godz. 11:00, zbiórka pod Trybunałem